GeriTeknoloji Google ve NetApp güçlerini birleştirdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google ve NetApp güçlerini birleştirdi!

Google ve NetApp güçlerini birleştirdi!

NetApp, Google Cloud Platform için üretilen NetApp Cloud Volumes’un yanı sıra ilave yeni ürün ve çözümlerini de tanıttı. Yönetici brifing merkezinin açılışında duyurduğu ürünler arasında müşteriler için analitik ve yapay zekâ kapasiteleri sunan bulut bağlantılı flash ve artan veri saklama uyumluluğu için obje tabanlı depolama yazılımı yer alıyor.

NetApp, Google Cloud Platform için üretilen NetApp Cloud Volumes’u duyurdu. NetApp Cloud Volumes müşterilerine tamamen yönetilen, sadece bulut üzerinde çalışan ve Google Cloud Platform (GCP) ile entegre bir dosya depolama hizmeti sunmasıyla dikkat çekiyor. Bu sürüm, NetApp’ın, yüz binlerce müşteri tarafından desteklenen dünya standartlarındaki veri hizmetlerini Google Cloud’ın uygulama geliştirme, analitik ve öğrenen makinelerdeki liderliği ile bir araya getiren bir ortaklığın ilk adımı. Ayrıca NetApp, yapay zeka (AI) ve işlem-yoğun uygulamalara güç sağlaması için yüksek performanslı, bulut bağlantılı bir flash sisteminin yanı sıra veri saklama uyumluluğu için üstün bulut mimarili altyapıyı güvence altına alan inovatif yeni yazılımını da tanıttı. Şirket bu inovasyonlarını kapsayıcı bir yönetici brifing merkezi örneği olan yeni Veri Vizyoneri Merkezi’nde görücüye çıkardı. 

Etkili yapay zeka uygulamaları için tüm verileri elden geçirmek geleneksel çözümleri zorluyor. NetApp öncü genel bulut veri hizmetlerini ve bulut-bağlantı düzeyi en yüksek flash çözümlerini bir araya getiriyor. Bunu da Data Fabric üzerinden yapan NetApp, müşterilerine veri varlıklarını otomatikleştirme ve bunu gelire dönüştürme imkânı sunuyor. 

NetApp CEO’su George Kurian konuyla ilgili “Gün geçtikçe daha çok sayıda şirket, veri ve bulut teknolojisinden faydalanarak işlerini hızlandırmanın yeni yollarını arıyor. Hibrit bulut veri hizmetlerinin lideri olan NetApp, yeni teknolojileri hızla hizmete alarak müşterilerinin yeni pazar fırsatları yaratmalarına yardımcı oluyor. Esnek bilişim ve güçlü analitik motorları için veri performansı lideri flash ile verileri ve dünyanın öncü bulutlarının kolayca entegre edilebilmesini yalnızca NetApp başarıyor” dedi. 

Google Cloud Platform için üretilen NetApp Cloud Volumes tamamen yönetilen, sadece bulut üzerinde çalışan bir dosya depolama hizmeti olup geliştiricilerin kaynaklara daha hızlı erişmesini ve yönetimin basitleşmesini sağlıyor.

NetApp’ın otomatikleştirilmiş eşzamanlamaları, NetApp Snapshot kopyaları ve seri klonların serbest hareket eden verileri desteklemesi, yazılım geliştiricilerin çalışma alanı yaratma ve döngü oluşturma işlemlerinin hızlandırılmasını sağlıyor.

Bu hizmet dosya hizmetleri, analitikler, veritabanı, felaket kurtarma ve DevOps’un da yer aldığı tüm iş yüklerinin geçişi için uygun. Müşteriler artık, verileri şirketin kendi alanı ve bulut arasında hareket ettirmek için daha kolay bir seçeneğe sahip. 

Google Cloud CEO’su Diane Greene, “Şirketler kendilerine özgü zorunluluklar nedeniyle buluta varan farklı yollarda ilerliyor. Yolculuğun basitleşmesi için çalışan Google Cloud ve NetApp, bu yolculuğun bir noktasında müşteriler ile buluşarak inovasyonlarının hızlanmasını sağlıyor” dedi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle