GeriTeknoloji Google TV gidiyor Android TV geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google TV gidiyor Android TV geliyor

Google TV gidiyor Android TV geliyor
refid:27949184 ilişkili resim dosyası

Google'ın başarısız denemelerinden biri daha emekliye ayrılıyor. Yerine ise bakın ne geliyor?

Google TV'nin artık güncelleme almayacağı, geliştirici araçlarının emekliye ayrılacağı ve yerini Android TV'ye bırakacağı, Google tarafından duyuruldu.

Android TV, Google tarafından bir süredir yoğun olarak tanıtılmaktaydı. Firma bu platformu kullanan Nexus Player'ı da iki ay önce ortaya çıkarmıştı. Bu yüzden başarısız Google TV'nin desteğinin sonlandırılması, pek şaşırtıcı değil. Google'ın gönderisi, "az sayıda" Google TV cihazının Android TV'ye güncelleneceğini söylüyor; diğer cihazların kaderi hakkındaysa şimdilik bir bilgi yok.

Android TV, Android Lollipop'u temel aldığı için geliştiricilerin uygulamalarını ona uyarlaması, Google TV'ye uyarlamaya kıyasla çok daha kolay oluyor. Android TV için ilk büyük başarı, Sony'nin CES'te yaptığı duyuruda gelecekteki Smart TV'lerinin Android TV'yi içereceğini söylemesiydi. Google, bir blog gönderisinde daha fazla Android TV için Sharp, Huawei ve Razer ile anlaştığını da söylüyor.

Google TV, hantal arayüzü, iyi uygulama sayısının yetersizliği ve tam QWERTY klavyeli, garip uzaktan kumandalarıyla tam anlamıyla başarısız olmuştu. Android TV ise TV izleme deneyiminizi ele geçirmek yerine, akış içeriğine ve tanıdık uygulamaları ekranınıza getirmeye odaklanıyor.

NEDİR GOOGLE TV

Google TV, Google'ın Akıllı TV platformudur. Google tarafından 20 Mayıs 2010'da açıklanmış ve Google, Intel, Sony ile Logitech tarafından ortak olarak geliştirildi. Google TV, Google'ın Android işletim sistemi ve Google Chrome'un Linux sürümünü entegre ederek, mevcut internet televizyonu ve WebTV siteleri üzerinde bir etkileşimli televizyon yaratmıştı.

İŞTE YOUTUBE'UN HERKESİ KISKANDIRAN ÇALIŞMA OFİSİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle