GeriTeknoloji Google Play bu uygulamaları kaldırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Play bu uygulamaları kaldırıyor

Google Play bu uygulamaları kaldırıyor

Google, adında 'Cardboard' kelimesi taşıyan uygulamaları Google Play Store'dan kaldırıyor.

Google, adında "Cardboard" geçen uygulamaları Android'in uygulama mağazasından kaldırmaya başladı. Firmanın amacının sanal gerçeklik ürünü Google Cardboard'la ilgili kafa karışıklığını gidermek olduğu düşünülüyor.

"Cardboard" uygulamalarının kaldırılmasının Google'ın karton düşmanlığıyla veya Cardboard'a özel uygulamalarla ilgisi yok. Ubergizmo'ya göre adında "Cardboard" geçen uygulamalar, Google'ın içerik ilkelerini ihlal ediyor ve Google, Cardboard için geliştirilen uygulamaların resmi Google uygulamaları gibi görünmelerini istemiyor.

Siteye göre durumdan etkilenen uygulamalar arasında Cardboard VNC, Cardboard Catapult ve Cardboard Theatre var. Bununla birlikte Cardboard Theatre, yeni adı VR Theatre ile Play Store'da tekrar yer almış durumda.

Google'ın kafa karşılılığını gidermek istemesi anlaşılır olsa da yapılan değişiklik, Google'ın aksesuarı için özel olarak geliştirilen uygulamaları bulmayı zorlaştırabilir. Ancak firmanın resmi bir Google Cardboard uygulaması sunduğunu ve bu uygulama içerisinden Cardboard'a özel uygulamalara ulaşmayı kolaylaştırdığını biliyoruz. Dolayısıyla firma, Cardboard içeriklerine bu uygulama üzerinden ulaşmamızı istiyor olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MATERIAL DESIGN'A SAHİP 20 UYGULAMA


Yorumları Göster
Yorumları Gizle