GeriTeknoloji Google Maps'ten gerçek zamanlı konum paylaşabileceksiniz!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Maps'ten gerçek zamanlı konum paylaşabileceksiniz!

Google Maps çok yakında anlık olarak konum paylaşabilmenize olanak verecek. Yani o an nerede olduğunuzu veya arkadaşınızın nerede olduğunu doğrudan gerçek zamanlı olarak Google Haritalar üzerinden görebileceksiniz.

Arkadaşlarınızla buluşmaya giderken biraz geç kaldığınızda "ne zaman geliyorsun" gibi mesajları muhtemelen almışsınızdır. Google, sürekli yaşadığımız bu durumla ilgili yeni bir çözüm sunmaya başladı.

Google Maps'e eklenen işlev sayesinde konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşmanız yakında mümkün olacak. Böylece aileniz veya arkadaşlarınız, tam konumunuzu istediğiniz süreyle görebilecekler. Android ve iOS'ta çalışan işlev, Android, iPhone, mobil web tarayıcısı ve masaüstündeki kullanıcıların konumunuzu görmesine izin veriyor. Konum paylaşımının nasıl çalıştığını Google'ın yayınladığı videoda da izleyebilirsiniz:

Konumunuzu paylaşmak için Google Maps'in menüsünü açıp veya mavi noktaya dokunup "Konumu paylaş" seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Bunun ardından konumunuzu paylaşacağınız kişiyi ve paylaşım süresini seçmeniz gerekiyor. Konum paylaşımını istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Bu işlev Google Maps'e son zamanlarda eklenen faydalı işlevlerden sadece bir tanesi. Geçen günlerde eklenen yeni bir işlev, otomobilinizi nereye park ettiğinizi hatırlamanızı sağlıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EN İYİ MATERIAL DESIGN'A SAHİP 20 UYGULAMA

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle