GeriTeknoloji Google Maps'e güvendiler, yanlış evi yıktılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Maps'e güvendiler, yanlış evi yıktılar

Google Maps'e güvendiler, yanlış evi yıktılar

Google Maps'in küçük gibi görünen bir hatası, bakın nasıl büyük bir yanlışa yol açtı.

Teksaslı yıkım firması Billy L. Nabors Demolition'ın sloganı her şeyi açıklamak için yeterli olabilir: "Dünya'yı yıkabiliriz."

WFAA-TV'nin haberine göre bu firma, Rowlett, Teksas'ta, 7601 ve 7603 Cousteau Caddesi'ndeki fırtına hasarlı dubleks bir binayı yıkmak için gönderilmişti. Ancak, bir şekilde, yıkım ekibi bir blok ötede bulunan 7601 ve 7603 Calypso Caddesi'ndeki bir başka fırtına hasarlı dubleks binayı yıkarak küçük bir skandala imza attı.

Dubleksin yarısının sahibi Lindsay Diaz, WFAA'ya yaptığı açıklamada evine gittiği sırada yıkılmış olduğunu gördüğünü söyledi. Böyle bir hatanın nasıl yapılmış olabileceğini sorgulayan Diaz'ın ise bir cevabı var gibi gözüküyor: Google Maps'e fazla güvenerek... Ancak, Google'ın bile olsalar, haritalar mükemmel olmayabiliyor.

Google Mapse güvendiler, yanlış evi yıktılar

Diaz'ın WFAA'ya söylediğine göre bir Nabors üyesi tarafından kendisine, Google Maps ekran görüntüsü gönderilmişti ve bu görüntüde, Cousteau Caddesi için yol tarifi Diaz'ın evini göstermekteydi. Google, bu hatayı düzelttiğini doğrulamış durumda.

Billy L. Nabors henüz bir yorum yapmış değil. Ancak firmanın CEO'su George Gomez, Perşembe günü WFAA ile yaptığı konuşmada dikkat çekici bir şekilde, firmasının hatasının "çok önemli olmadığını" söylemekteydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GOOGLE MAPS'TEN GİZLENEN 18 YER

Yorumları Göster
Yorumları Gizle