GeriTeknoloji Google hakkınızda neler biliyor? Çok şaşıracaksınız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google hakkınızda neler biliyor? Çok şaşıracaksınız

Google hakkınızda neler biliyor? Çok şaşıracaksınız

Google'ın Facebook'un ve diğer pek çok teknoloji şirketinin sizi gizli gizli izlediği, hatta bazen alenen yaptığını biliyoruz. Peki örneğin Google sizin hakkınızda neler biliyor dersiniz? İşte öğrenmenin yolu...

Google, siz farkında olmasanız da hakkınızda çok fazla şey biliyor! O an nerede olduğunuzdan tutun da ilgi alanlarınıza kadar saymakta güçlük çekeceğimiz pek çok başlık altında izleniyorsunuz. Google'ın hakkınızda neleri bildiğini öğrenmenin ise bir yolu var elbette.

GOOGLE İLGİ ALANLARINIZI BİLİYOR

Yıllardır şüphe duyuyorsunuz ve haklısınız da; Google sizi iyi tanıyor. adssettings.google.com adresine girerek reklamları kişiselleştirme bölünü adı altında Google'ın sizi nasıl takip ettiğini görebilirsiniz. 

Google hakkınızda neler biliyor Çok şaşıracaksınız


Ayarlar kapalı olduğunda Google sizi takip etmeyi bırakıyor; ancak ilgili ayar açık olduğunda Bankacılık, uçak yolculuğu, futbol gibi ilgi alanlarınızdan Google fazlasıyla haberdar oluyor. Yani Google hangi kitabı sevdiğinizi bilip hangisini sevebileceğinizi çözüyor. Yaş aralığınızı da bildiği için reklamlar ona göre çıkıyor.

GOOGLE GİRDİĞİNİZ İNTERNET SİTELERİNİ, İZLEDİĞİNİZ VİDEOLARI BİLİYOR

Google her hareketinizi de izliyor. Nasıl mı? myactivity.google.com adresine girin, gözlerinizle görün. Google'ın servislerinde en son neler yaptığınız dakikası dakikasına karşınıza çıkıyor.

Google hakkınızda neler biliyor Çok şaşıracaksınız


Girdiğiniz internet siteleri, YouTube'ta izlediğiniz videolar gibi...

GOOGLE ŞU AN NEREDE OLDUĞUNUZU BİLİYOR

Google Maps yani Google Haritalar, Google'ın en çok kullanılan uygulamalarından biri. O an size nerede olduğunuzu gösteren Google, elbette adım adım sizi izliyor ve nerelere gittiğinizin kaydını tutuyor. Nasıl mı?

Google hakkınızda neler biliyor Çok şaşıracaksınız


google.com/maps/timeline adresine girin. Karşınıza çıkan ekranda göreceksiniz ki aslında Google kırmızı noktalarla gün gün sizi izliyor. Girdiğiniz alışveriş merkezinden uğradığınız terziye kadar her şeyinizin farkında. İlgili ayarı kapattığınızda ise Google bunu sizle artık paylaşmıyor; ancak takip etmediği garantisini elbette alamazsınız.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle