GeriTeknoloji Google Glass yepyeni haliyle geri mi dönüyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Glass yepyeni haliyle geri mi dönüyor?

Google Glass yepyeni haliyle geri mi dönüyor?

Google'ın aldığı bu patente bakarsak, Google Glass'ın geri dönüşü için hazırlanmaya başlayabiliriz!

2013'te büyük heyecan yaratıp sonra ortadan kaybolan Google Glass, son bir kaç ayda gerçekleşen yeniliklerle girişimcilerin odağına geri dönüyor. Patently Apple'a göre Google, Mart 2016'da başvurusunu yaptığı bir patentle arttırılmış gerçeklik gözlüğünü tekrar hayata döndürmek istiyor.

Patente bakılırsa, gözlüğün camı içerisinde bulunan micro-LED transparan ekranlar, kullanıcıya arttırılmış bir gerçeklik sunacak. Daha önce gördüğümüz Google Glass'ın küçük ve harici ekranından farklı olarak, bu cihazın ekranları camının içinde bulunuyor.

Google Glass yepyeni haliyle geri mi dönüyor

Bu teknoloji sayesinde Google Glass'ı hayal kırıklığına çeviren, camın dışında bulunan ve sağ üste bakmanızı gerektiren prizma ortadan kalkabilir. Ayrıca micro-LED ekranların iki camda da bulunması, 3 boyutlu bir AR tecrübesi sunmak için ideal gibi görünüyor. Patenti daha detaylı incelediğimizde, cihazın opak moda geçebildiğini de görüyoruz, bu da gözlüğün VR için de kullanılabileceği ipucunu veriyor.

Apple da yakın geçmişte LuxVue adlı bir micro-LED şirketini satın almıştı. Eğer Apple AR söylentileri de doğruysa, yakın gelecekte Samsung ve LG gibi büyük şirketler de bu rekabete katılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ORJİNALİNİN KOPYASI 11 SOVYET BİLGİSAYARI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle