GeriTeknoloji Google, Facebook’a rakip olacak sosyal paylaşım ağını hazırlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google, Facebook’a rakip olacak sosyal paylaşım ağını hazırlıyor

Google, Facebook’a rakip olacak sosyal paylaşım ağını hazırlıyor
refid:18132205 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en büyük internet arama motoru şirketi olan Google, sosyal paylaşım ağı alanında Facebook’a rakip olmak için kollarını sıvadı.

Google’ın ürün yönetimi başkan yardınmcısı Bradley Horowitz, “Google+ hizmetinin Facebook’a benzerlik göstereceğini, resimlerin, mesajların, yorumların ve diğer içeriklerin arkadaş grupları içinde güncelleneceğini” belirtti.

Google+ ayrıca Google’ın harita, görüntü gibi diğer hizmetleriyle iç içe olacak ve insanlara arkadaş grupları içinde sosyal bağlantılarını daha iyi organize etme imkanı tanıyacak.

Massachusetts merkezli Forrester Araştırma şirketinde analist olan Josh Bernoff, “İntihar girişimi olacak şekilde Facebook’tan pay kapmak yerine, Google+ bir niş içinde büyümeyi deneyecek… Bu bağlamda küçük bir başarı gösterme şansları bulunuyor” dedi.

İnternet kullanıcılarının fazla sosyal paylaşım ağlarında giderek daha fazla zaman harcamaları, Google’ın hizmetlerini ve reklamcılık satışlarını artırmaya itiyor. Öte yandan, dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook Mayıs ayıo verilerine göre insanların harcadığı toplam sürenin yüzde 13’ünü işgal ediyor.  ComsScore şirketinin yaptığı araştırmaya göre Google’ın payı yüzde 10.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle