GeriTeknoloji Google Earth artık sanal gerçekliği destekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Earth artık sanal gerçekliği destekliyor

Google Earth artık sanal gerçekliği destekliyor

Google Earth bugüne kadar sanal bir dünya üzerinde uydu destekli görüntüler eşliğinde harita ve coğrafi bilgiler sunan bir yazılımdı. Zaman içinde kendisini geliştirerek önce çok daha detaylı haritalara, sonra üçüncü boyuta, en sonunda da Google Street View özelliğine kavuşan yapım şimdi bir adım daha atıyor.

Evet, Google’ın Daydream hamlesi ile sanal gerçekliğe eğilmesinin ardından Google Earth’e de sanal gerçekliğe uyumlu hale geldi.

Artık HTC Vive ile bu sanal dünyayı, dünyamızı, birinci elden deneyim edebileceğiz. Dünyamızı bir gök cismi olarak uzaydan inceleyebilir, La Sagrada Famila’nın büyüleyici manzarasına Barselona sokaklarında şahit olabilir ya da gladyatör dövüşlerinin düzenlendiği Roma’daki Kolezyum’da hayallere dalabilirsiniz.

Google Earth artık sanal gerçekliği destekliyor

Bazı yapıları 360 derece olarak gezebilecek, dünya üzerinde kuş gibi süzülebilecek ve Matrix’e bir adım daha yaklaşabileceğiz.

Oldukça büyük olan dünyamız için Google çok ziyaret edilen noktalar için sanal turlar seçenekleri de sunuyor. Sanal turizmi bir üst noktaya taşıyacak bu uygulamayı, Steam’in Türkiye mağazasında sunulduğunda ücretsiz olarak edinebileceğiz.

LEVEL tarafından hazırlanmıştır.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle