GeriTeknoloji Google.com'a girmek tehlikeli mi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google.com'a girmek tehlikeli mi?

Google.com'a girmek tehlikeli mi?

Google’ın kendi sayfasını “tehlikeli” olarak listelemesi, kafa karışıklığına yol açtı.

Google'ın web sayfalarının güvenlik durumunu gösteren "Güvenli Tarama" sayfası, kısa bir süre için Google.com'u "tehlikeli" olarak listeledi. Başta bir hata gibi görünen durumun sebebi, kısa sürede anlaşıldı.

Bir Reddit kullanıcısı, Google.com'un Google'ın kendi listesinde "tehlikeli" olarak göründüğünü, altında ise şu açıklamanın yazdığını fark etti: "Bu web sitesindeki bazı sayfalar, ziyaretçileri zararlı yükleyen tehlikeli sayfalara yönlendirebilir."

Ancak sayfanın altındaki şu bilgiler, durumu yeterince açıklıyordu: "Panik yapmayın. Kullanıcılar bazen güvenli olan sitelere kötü içerikler yükleyebilirler. Güvenli Tarama, kötü içerik kaldırıldıktan sonra durumu güncelleyecektir." Buradan bir kullanıcının Google'ın hizmetlerinden birinde zararlı bir içerik paylaşmış olabileceği anlaşılıyor.

Güvenli Tarama işlevi güvenli sitelerde hatalı alarmlar verebildiği gibi, bazen güvenli olmayan siteleri de atlayabiliyor. Bu arama sonuçlarına tıklarken sadece Güvenli Tarama'ya güvenmemekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: FOTOĞRAFLARLA GOOGLE OFİSİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle