GeriTeknoloji Flash'a HD desteği geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Flash'a HD desteği geldi

Flash'a HD desteği geldi
refid:12988802 ilişkili resim dosyası

Flash güncellendi: Artık internet üzerinden HD videoları çok daha hızlı seyredeceğiz.

Adobe'den internet üzerinden video seyretmeyi sevenler için müjde. Popüler Flash oynatıcısının yüksek çözünülürlüklü görüntü oynatma desteği geliştiriliyor! Betası yayınlanan Flash oynatıcısının 10.1 sürümü artık HD kalitesindeki videoları daha sağlıklı bir şekilde görüntüleyebilecek.

Adobe, Flash Access 2.0 sayesinde internet üzerindeki videoları daha gelişmiş yöntemler kullanarak, daha hızlı bir şekilde aktarabilecek. Bunun yanı sıra H.264 video oynatma özellikleri konusundaki donanım kullanımı seçeneklerini de genişleten Flash player, bu sayede artık özellikle taşınabilir cihazlardan video izleme esnasında daha az pil tüketimi sağlamayı hedefliyor.

Flash Player'ın donanım özelliklerini sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için Adobe ve ATI ekiplerinin bir arada sürdürdükleri çalışmalar sayesinde Windows cihazlarda kullanılan ATI Catalyst sürücüleri de güncellendi. Bu güncelleme sayesinde artık ATI Catalyst kullanıcıları Flash videoları eskiye oranla artmış bir kalitede görüntüleyebilecekler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle