GeriTeknoloji Flash 11 ne getiriyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Flash 11 ne getiriyor?

Flash 11 ne getiriyor?
refid:19025002 ilişkili resim dosyası

Adobe'un geçtiğimiz günlerde indirmeye sunduğu Flash 11 ne getirdi?

Yıllar boyu birçok cihazın vazgeçilmezi olmayı başaran ve 11. sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkan Adobe, Flash 11 ile birlikte bir önceki sürüm Flash'a göre birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

Öncelikle Flash nerede işimize yarıyor diye soranlarınız olabilir. Flash olmadan YouTube'ta video izlemeniz mümkün olmayacağı gibi, web sayfaları üzerinden oynanan birçok oyunda çalışmayacaktır. Buna ek olarak web sitelerinde gördüğünüz reklamların birçoğu Flash formatında hazırlanır ve bazı web siteleri tamamen Flash üzerine kurulu olduğundan Flash'ın mutlaka bilgisayarlara yüklenmesi gerekir.

Flash'ın 64-bit'lik yeni sürümünün aksine Windows kullanıcıları 32-bit'lik sürümü stabil olarak kullanabiliyordu. Ancak 64-bit'lik yeni sürüm sayesinde sistem performansında gözle görülür bir artış sağlanırken, Linux kullanıcıları da eklenti yüklemek kaydıyla yeni Flash'tan faydalanabiliyor.

Adobe daha önce de 64-bit'lik sürümü yayınlamayı denemiş; ancak 32-bit'lik sürümün gölgesinde kalmaktan kurtulamamıştı.

Yeni sürüm Flash ile 2D ve 3D içerikler tek bir potada eritilirken, yeni Flash'ta dikkat çeken diğer yenilikler şöyle: H.264/AVC ve JPEG-XR desteğinin yanında Flash 11, bir önceki Flash sürümlerde görülen çakışma veya çökme durumlarına da son veriyor. Yani bugünden sonra Flash için çıkan her yeni güncelleme, sadece ek özellikler getirmeyecek, aynı zamanda kullanıcıların güvende kalmasını sağlayacak.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle