GeriTeknoloji Facebook’tan gruplar için önemli bir özellik getiriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook’tan gruplar için önemli bir özellik getiriyor

Facebook’tan gruplar için önemli bir özellik getiriyor

Facebook'un yakkında kullanıma sunulacak özelliği markalar ve medya kuruluşları için sevindirici bir haber niteliği taşıyor. Facebook Ürün Sorumlusu Linda Xiong’a göre yeni özellikle birlikte markalar, yöneticilerin kişisel hesapları aracılığı ile grup oluşturmalarına ihtiyaç duymadan kendi sayfalarını oluşturabilecek.

Bu özellik sayesinde markalar ve medya kuruluşlarının seçkin kitlelerle daha iyi etkileşim sağlayabileceği öngörülüyor. Facebook tarafından yapılan açıklamada, bazı ürün sayfalarında bir süredir denenmekte olan özelliğin herkes için genişletileceği söylenmişti. 

Facebook kıdemli ürün müdürü Chris Cox, bugün yaptığı Facebook paylaşımında yeni özelliğe dair detaylar sundu; Cox, bu girişimin editöre mektubun dijital bir versiyonu olduğunu söyledi.Washington Post çalışanlarının açtığı PostThis grubunu ve bu grubun okuyucularla girdiği etkileşimi örnek gösteren Cox bunun çok önemli bir girişim olduğunun altını çizdi. 

Yeni özellik hakkında bir açıklama da Zuckerberg’den geldi. Dünyayı birbirine daha da yakınlaştırmanın yolunun, anlamlı topluluklara dahil olmanın yollarını kolaylaştırmaktan geçtiğini belirten Zuckerberg, "Bu yeni özellik sayesinde insanların gruplarda bir araya gelmeleri de kolaylaşmış olacak" şeklinde konuştu. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle