GeriTeknoloji Facebook’ta bilgilerinizi çalan uygulamalara şok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook’ta bilgilerinizi çalan uygulamalara şok

Facebook’ta bilgilerinizi çalan uygulamalara şok

Son aylarda güvenlik sorunları ile gündeme gelen Facebook sonunda kullanıcıların bilgilerini çalan uygulamalara soruşturma açacak. Soruşturma kapsamında 200 farklı uygulama askıya alındı.

Cambridge Analytica skandalından sonra Facebook’un başı ciddi bir şekilde derde girmişti. Bu olayın ardından Facebook hisseleri çok hızlı bir şekilde düşüş yaşamıştı. Olaylardan sonra Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada 3 farklı adımda kullanıcıların güvenlikleri yeniden sağlamak istediklerini söylemişti.

Bu adımlardan ilki Cambridge Analytica’nın hangi kullanıcıların bilgilerini çaldığını öğrenmek için bir sayfa hazırlamaktı. Bu sayfa yardımı ile kullanıcılar bilgilerinin Cambridge Analytica tarafından çalınıp çalınmadığını öğrenebilecekler. İkinci adım ise kullanıcıların bilgilerini çalan veya çalma ihtimali olan uygulamaları belirlemekti.

Bu adım kapsamında Facebook 200’den fazla uygulamayı askıya aldı. Askıya alınan bu uygulamalar hakkında soruşturma başlatıldı. Bu uygulamaların kullanıcıların bilgilerini çaldığı kesinleşirse yasal işlem başlatılacak. Facebook kullanıcılarına bu gelişmeler hakkında bilgi vereceğinin de sözünü verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle