GeriTeknoloji Facebook ve Twitter yavaşladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook ve Twitter yavaşladı

Facebook ve Twitter yavaşladı
refid:29638176 ilişkili resim dosyası

Sosyal medya devi Facebook ve Twitter'da dün akşam başlayan erişim sıkıntısı öğlen saatlerine doğru normale döndü.

Facebook ve Twitter'a dün akşamdan bu yana erişim sıkıntısı yaşandı. İki platforma da uygulama veya internet sitesi üzerinden girmeye çalışan kullanıcılar haber akışlarına ulaşamadı.

Facebook ve Twitter üzerinde mahkeme tarafından alınan bir yasaklama kararı ise şu an için yok. Ancak siteye erişim hızı saatlerce düşük seviyelerde kaldı. Benzer şekilde Google ve YouTube'a giren bazı kullanıcılar da yavaşlama problemiyle karşılaştığını sosyal medya hesapları üzerinden dile getirdi.

Facebook ve Twitter yavaşladı TWITTER’A ERİŞİM YASAĞI KALKTI

TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK mevzilerine düzenlediği operasyon sonrasında Twitter ve Facebook'a erişimin yavaşlaması ise dikkat çeken bir nokta...

Facebook ve Twitter yavaşladı TÜRKİYE’DE BAZI İNTERNET SİTELERİNE ERİŞİM ENGELİ'HERHANGİ BİR ERİŞİM YASAĞI YOK'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan Hürriyet'e yapılan açıklamada herhangi bir erişim yasağı veya interneti yavaşlatma gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

'FİLTRE UYGULANIYOR OLABİLİR'


Bilişim Hukuku Av. Mehmet Ali Köksal, konuyla ilgili Hürriyet'e yaptığı açıklamada yapılan operasyonlar nedeniyle Facebook ve Twitter üzerinde filtre uygulanmasının söz konusu olabileceğini belirtti. Örgütün haberleşmesini takip etmek adına sunucu ile istemci arasına girilmesi noktasında internet trafiğinin denetlenmesi ihtimalinden bahseden Köksal, yavaşlığın bu nedenle meydana gelmiş olabileceğini kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle