GeriTeknoloji Facebook SIM karta girdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook SIM karta girdi

Facebook SIM karta girdi
refid:17035722 ilişkili resim dosyası

Ve sonunda Facebook küçük SIM kartlara da girdi... Peki ama girdi de ne oldu?

Facebook artık hayatımızın bir parçası. Kimimiz Facebook ile yatıp Facebook ile kalkarken kimimiz ise sosyal ağlarda o kadar fazla bulunmaz. Herkesin telefonu da akıllı telefon olmadığı için Gemalto Facebook'u SIM yongası üzerinde çalıştıran bir teknoloji üretti. Bu sayede de en düşük modelli telefonlara bile sosyal ağda kolaylık sağlanacak.

SIM tabanlı Facebook, akıllı telefonlardaki kadar geniş kapsamlı değil. Mesela fotoğraf görüntüleme ya da efektli sayfa geçişleri bu sürümde bulunmuyor. Fakat uygulama Facebook ile birlikte geliştirildiği için durum güncellemesi, dürtme ve arkadaş isteği gönderme gibi eylemler yapılabiliyor.

Bir SIM araç kutusu ile çalışan uygulamada temel Facebook için gerekli olan her özellik bulunuyor. Mesela yeni bir veri ulaştığında kullanıcının uyarılması bunlardan sadece biri...

Yeni telefonlardaki SIM kartlar telefondan TCP/IP bağlantısı yapmayı mümkün kılıyor fakat Gemalto bu özelliği kullanmayarak uygulamanın daha eski telefonlarda da çalışmasına olanak sağlıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle