GeriTeknoloji Facebook müşteri hizmetlerini genişletmek için bankalarla görüşüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook müşteri hizmetlerini genişletmek için bankalarla görüşüyor

Facebook müşteri hizmetlerini genişletmek için bankalarla görüşüyor

Facebook bankalarla ve finans kurumlarıyla bağlantıları güçlendirmek için görüşmeler yürüttüğünü ve bunun şirketlerin müşteri hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğini söyledi.

Facebook, PayPal PYPL.O, Citibank C.N ve American Express AXP.N gibi finans şirketlerinin müşterilerinin finansal hesaplarını Facebook Messenger ile birleştirebileceğini ve müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüşebileceğini söyledi. 

Wall Street Journal, Facebook'un bankalardan, kart işlemleri ve vadesiz hesap durumu dahil olmak üzere müşterileriyle ilgili detaylı finansal bilgileri paylaşmalarını istediğini dün bildirmişti. 

Facebook sözcüsü, şirketin bu tür kullanıcıların tercih etmeleri halinde bazı finansal bilgileri görebildiklerini, ancak "reklam veya başka bir şey" için kullanmadıklarını söyledi. 

Facebook yaptığı açıklamada "Bu bilgiyi bu (müşteri hizmetleri) deneyimlerini sağlama dışında kullanmıyoruz. Bu ortaklıkların kritik kısmı, insanların bilgilerini güvende tutmaktır" dedi. 

Wall Street Journal'ın haberine göre Facebook geçen yıl JP Morgan JPM.N, Wells Fargo&Co WFC.N, Citigroup ve U.S. Bancorp'tan USB.N Facebook Messenger'da banka müşterilerine sunabileceği olası teklifleri görüşmesini istedi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle