GeriTeknoloji Facebook kurmaylarını kaybetmeye devam ediyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook kurmaylarını kaybetmeye devam ediyor

Facebook kurmaylarını kaybetmeye devam ediyor
refid:21127987 ilişkili resim dosyası

Sosyal medya devi Facebook’un aldığı halka arz kararının ardından şirketin üst düzey yöneticileri birer birer ayrılmaya başladı.

Halka açılma kararı alan Facebook yönetim kadrosunda da yeniden yapılanmaya gidecek. Bu nedenle ortaklardan sorumlu yönetici Ethan Beard ve ortaklık pazarlamalarından sorumlu yönetici Katie Mitic şirketle yollarını ayırma kararı aldı.

Eski bir Google yöneticisi olan Beard, 2008 yılında yaşanan politik çekişme ve yönetim karmaşası esnasında Facebook tarafından platform faaliyetlerinin başına getirilmişti. Platform, Facebook’un sosyal ağı ile üçüncü parti geliştiricileri birbirine bağlıyor ve hala Facebook’un yeni iş fırsatları için pek çok potansiyel yaratıyor. Eskiden Yahoo ve Palm’de yöneticilik yapan Mitic ise eBay’in yöneticileri arasında bulunuyor ve Facebook ile eBay arasındaki ortaklık için köprü görevi yürütüyordu.

Şirketlerin halka açılma kararlarından sonra yöneticilerin bir bölümünün ayrılma kararı normal karşılanırken, Facebook’un büyümek için ihtiyacı olan yetenekli yöneticileri elinde tutamayışı şirket için bir zaaf olarak algılanıyor. Uzmanlar, Facebook’un ilk zamanlardaki hızlı yükselişini devam ettirebilmesi için Mitic ve Beard gibi yöneticilere ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle