GeriTeknoloji Facebook “Güvenlik Durumu Kontrolü” aracı şaşırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook “Güvenlik Durumu Kontrolü” aracı şaşırdı

Facebook “Güvenlik Durumu Kontrolü” aracı şaşırdı

Facebook, olay yerinden binlerce kilometre uzaktaki kullanıcılara “iyi misiniz” diyerek şaşkına uğrattı.

Facebook’un “Güvenlik Durumu Kontrolü” aracı, doğal afet, terör saldırısı gibi olaylardan etkilenenlerin yakınlarına “güvendeyim” mesajı göndermesine izin veriyor. Benzer şekilde araç, olay yerinde bulunan yakınınızın güvende olup olmadığını kontrol etmenize de olanak tanıyor. Örneğin Brüksel’de hava alanına ve metroya yapılan saldırılarda etkilenenler, araçtan faydalanmışlardı.

Ancak Pakistan’ın Lahor kentinde 65 kişinin öldüğü ve 280 kişinin yaralandığı terör saldırısında Facebook tarafından etkin hale getirilen araç, tam istendiği gibi çalışmadı. Olay yerinden binlerce kilometre uzakta, ABD ve İngiltere’de yaşayan bazı kullanıcılar, Facebook’tan şu mesajı aldılar: “İyi misiniz? Gulshan-i-Iqbal Park, Lahore, Pakistan’daki patlamanın yaşandığı alanda gibi görünüyorsunuz. Arkadaşlarınıza güvende olduğunuzu söyleyin.” Karşılaştıkları bu mesaja şaşıran kullanıcılar, durumu Twitter’a taşıdılar.

Facebook “Güvenlik Durumu Kontrolü” aracı şaşırdı

Meydana gelen hatanın ardından bir Facebook yetkilisi, durumdan haber olduklarını söyledi ve yanlış mesajı alan kullanıcılardan özür dileyerek, sorunu onarmak üzere çalıştıklarını iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CASIO'NUN UNUTULMAZ SAAT TASARIMLARI

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle