GeriTeknoloji Facebook grubu ödüllü bahçeyi talan etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook grubu ödüllü bahçeyi talan etti

Facebook grubu ödüllü bahçeyi talan etti
refid:8928991 ilişkili resim dosyası

Bir Facebook grubunun düzenlediği su ve köpük savaşı çevrecileri neden kızdırdı?

Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden ilginç bir çağrı yapıldı: Kullanıcılar, İngiltere – Leeds’teki Millenium Meydanı’nda düzenlenecek su savaşına davet ediliyordu. Beklenen oldu ve 350’ye yakın Facebook üyesi çağrıya uyarak meydanda toplandı.

Buraya kadar her şey eğlenceli gibi görünse de kıyamet bundan sonra koptu. 350 kişilik grup, eğlence adı altında, su tabancaları ve kovalarla birbirine girdi. Ancak düşünülmeyen bir detay organizasyonu eğlence olmaktan çıkardı. Millenium Meydanı’ndaki bahçe 2004 Chelsea Çiçek Fuarı’nda bronz madalya almıştı ve Dünyanın en güzel bahçeleri arasında gösteriliyordu ve şehrin Nelson Mandela’nın şehri Durban ile kardeşliğini temsil ediyordu..

İşte bu bahçe, su savaşının ardından savaş alanına döndü. Çiçekler talan oldu, havuz hasar gördü, ortalık köpük içinde kaldı…  Buna rağmen su savaşının organizatörleri, yaptıkları organizasyonu büyük bir başarı olarak değerlendirdiler. parkın talan olması yetmiyormuş gibi ardından bu açıklama da gelince, Facebook bir anda İngiliz çevrecilerin hedefi haline geldi.

Meclis üyesi John Procter ise, organizasyon sırasında yaşananlar karşısında dehşete düştüğünü ifade etti. Procter’e göre yıllardır büyük bir özenle korunan sembol bir bahçenin, eğlence adı altında ve sadece birkaç saat içerisinde yok edilmesi affedilebilir bir durum değil.

Facebook sayesinde eski arkadaşlarımızı bulduğumuz, yıllardır görmediğimiz kişilerle tekrar bir araya geldiğimiz gerçek. Ancak eğlencenin sınırlarını fazlasıyla genişletmek, ne yazık ki bu gibi durumlarla karşılaşmamıza da neden olabiliyor. Sonuçta bahçe katliamı nedeniyle Facebook sitesini suçlamak doğru değil, ancak bu tip olayların sitenin prestijine büyük zarar verdiği de açıkça ortada.

Facebook grubu ödüllü bahçeyi talan etti

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle