GeriTeknoloji Ekranı katlanabilen iPhone geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekranı katlanabilen iPhone geliyor

Ekranı katlanabilen iPhone geliyor

Apple'ın kitap gibi ikiye katlanan bir iPhone hayal ettiği, yeni bir patent sayesinde ortaya çıktı.

Apple'ın yeni kullanım hakkını aldığı bir patent, uzun zamandır dedikodusu yapılan "katlanabilen iPhone" konseptini doğruladı. Apple'ın katlanabilen tasarımları 2013 yılında araştırdığı biliniyordu, ancak bu yeni patent firmanın bu işin peşini bırakmadığını gösteriyor.

28 Ağustos'ta başvurusu yapılan ve Apple'ın resmi olarak kullanım hakkını dün kazandığı patent, patent metinlerinde görmeye alıştığımız "elektronik cihaz" yerine direkt olarak iPhone'dan bahsediyor. Patent içerisindeki çizimler de bildiğimiz iPhone'a benzeyen, home düğmeli bir iPhone'u canlandırıyor.

Ekranı katlanabilen iPhone geliyor
İlginç olan detay ise patentin geleceğin iPhone'unda kullandığı maddeler. Patent, cam, seramik, fiber, alüminyum veya plastikten oluşan bir iPhone kasası tarif ediyor. Buraya kadar çok farklı görünen bir şey yok; ancak asıl nokta, patent'in katlanabilen bir iPhone için "karbon nanotüplerden" faydalanması. Patent, cihazın "bir menteşeye veya bir tür bükülebilen ekleme" sahip olabileceğini söylüyor.

Tüm patentlerin gerçek ürünlere dönüşmediğini, katlanabilen iPhone'un sadece bir olasılık olduğunu unutmamakta fayda var. iPhone 7'nin ikiye katlanmasa bile, yeterince etkileyici olduğunu da atlamamak gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GEÇMİŞİN BOL KANATLI 15 UÇAĞI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle