GeriTeknoloji E-ticarette yılın indirim dönemi yaklaşıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E-ticarette yılın indirim dönemi yaklaşıyor

E-ticarette yılın indirim dönemi yaklaşıyor

Kasım ayı boyunca gerçekleşecek 11.11, Black Friday ve CyberMonday gibi büyük indirim günlerinde doğru ürünü, doğru indirimle almak isteyen tüketiciler, her bir ürünün geçmişe dönük fiyat analizini yapabilme şansına sahip.

Kasım ayının gelişiyle birlikte, tüketicilerin yıl boyunca merakla beklediği üç büyük indirim günü için de sayılı günler kaldı. Çin'den çıkıp dünyaya yayılan 11.11 Bekarlar Günü'nün yanı sıra Black Friday (23 Kasım) ve CyberMonday (26 Kasım) indirimlerinin e-ticaret sektörüne de hareket getirmesi bekleniyor çünkü yeni yıl alışverişinin %60’ı bugünlerde gerçekleşiyor.  Gerek online satıcılar gerekse markalar çoğu zaman %25-30'u aşan oranlarda indirim yapmaya hazırlanırken, özellikle 25-44 yaş arası tüketiciler de kendi alışveriş listelerini planlayarak Kasım ayı boyunca doğru ürünü, en uygun fiyatla ve en güvenilir satıcıdan temin etmeyi hedefliyor.

İndirim döneminde en avantajlı alışveriş için 3 ipucu

Dünyayı etkisi altına alan online indirim kampanyalarının tıpkı ABD, Avrupa ve Çin gibi Türkiye'de de büyük ilgi görmeye başladığını belirten Akakçe Genel Müdürü Koray Karataş, 11.11 ve CyberMonday kampanyalarının tümüyle e-ticaret kanallarına özel olduğunu hatırlattı ve bu özel günlerden en yüksek faydayı elde etmek isteyen alışverişçilere şu önerilerde bulundu:

*İhtiyaç listesini önceden hazırlayın

*Alacağınız ürünün farklı satıcılardaki fiyat ve indirim oranlarını kontrol edin

*İndirimin gerçek oranını tespit etmek için, geçmişe dönük fiyat analizlerine göz atın

Şirket, özel indirim günlerinde gerçek rakamlar üzerinden yapılan kampanyaların daha kolay tespit edilebilmesi için her ürünün son altı aylık ortalama fiyat değişimini gösteren analiz hizmetiyle tüketicinin yanında yer alıyor. Almak istediği ürünün birkaç hafta önceki ortalama satış fiyatını doğrudan ürün sayfası üzerinde gören tüketici, böylelikle herhangi bir satıcının duyurduğu kampanyadaki gerçek indirim tutarını hemen tespit edebiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle