GeriTeknoloji Dizileri IP streaming teknolojisiyle yurt dışına taşıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dizileri IP streaming teknolojisiyle yurt dışına taşıyor

Dizileri IP streaming teknolojisiyle yurt dışına taşıyor

Türk girişimciler tarafından Makedonya’da kurulan StreamEncoding şirketi tarafından kurulan bir kanal, Türk dizi ve filmlerini yayınlıyor. Dünyanın değişik bölgelerinde o ülkenin yerel altyazı veya seslendirmesi ile seyirci ile buluşan Türk dizi kanalı, yayınlarını IP streaming teknolojisi ile ulaştırıyor.

Yayınlarını dijital platformlar, kablo tv operatörleri, OTT sistemleri ve mobil operatörler üzerinden gerçekleştiren SeriesTürk, Dubai'de düzenlenen CABSAT teknoloji fuarında Ortadoğu pazarına açıldı.

Kanalın kurucu ortaklardan Metin Dalman “Türk dizilerinin dünyanın birçok ülkesindeki televizyon kanallarında yer almasından sonra oluşan talep doğrultusunda sadece Türk dizilerinden oluşan bir kanal oluşturduk” açıklamasını yaptı.

Kanalın yurtdışı yayınları için Ortadoğu’nun yanısıra Balkanlar, Batı Avrupa, Latin Amerika ve Asya’daki dijital platformlar, kablo tv operatörleri ve OTT platformlarından yayını için görüşmelerin yapıldığı ve kısa süre içerisinde yeni bölgelerin duyurulacağı yapılan açıklama kapsamında yer aldı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle