GeriTeknoloji Disney'den VR destekli 3 boyutlu boyama kitabı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Disney'den VR destekli 3 boyutlu boyama kitabı

Disney'den VR destekli 3 boyutlu boyama kitabı

Crayola şirkeyi Color Alive Line’ı keşfettikten sonra, küçük çocuklar kağıtta boyadıklarını tablette de görebilir hale gelmişlerdi. Disney Research bunu bir adım öne taşıyarak tablette görünen çizimleri 3 boyutlu hale getirdi.

Boyamaya devam ederken tablette eş zamanlı olarak üç boyutlu resmin de boyandığı görülüyor.

Disney Research’in icat ettiği uygulamanın amacı da bu, yani mobil cihazın veya tabletin kamerasından görüntüyü alarak onu 3 boyutlu resim haline getirmek. Sanal gerçekliğe (VR) adım adım ilerlerken, Disney Research’in geliştirdiği uygulama sayesinde çocuklar hem tablet kullanıp, hem de günlük aktiviteleri olan boyamayı yapabilecekler.

Disneyden VR destekli 3 boyutlu boyama kitabıHalen araştırma ve geliştirme aşamasında olan uygulama henüz hiçbir platformda indimeye açılmadı. Günümüzde çocuklar giderek daha fazla tablet ve telefonlarla iç içe olurken, oyunlara ve uygulamalara da daha fazla ilgi gösteriyorlar.

Disney Research, uygulamayı bitirdiği ve yüklemeye açtığı zaman çocuklar, tabletleri boyama kitaplarındaki imgelerin 3 boyutlu halini görmek için kullanabilecekler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle