GeriTeknoloji Dijital baskılara olan talepte patlama yaşanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dijital baskılara olan talepte patlama yaşanıyor

Dijital baskılara olan talepte patlama yaşanıyor

Canon, yayınladığı 2018 Ofis İçgörüleri Raporu’nda ofis trendleri ve baskı teknolojileri ile ilgili son gelişmeleri açıkladı. Dijital belgelere olan ilginin her geçen gün arttığını gösteren rapor, Türkiye’de faaliyet gösteren işletmelerin, dijital yazılımlara ve çözümlerine daha çok yatırım yapmayı hedeflediğini vurguluyor.

Türkiye’de işletmeler, iş akışları ve elektronik veri değişimi gibi dijital belge çözümlerinin hızla geliştiği teknolojik bir ortama sahip. Rapora göre, karar vericilerin %70’i baskı, tarama ve fotokopinin kuruluşları için önemli olduğunu düşünüyor. Ayrıca, bir yıl öncesine göre Türkiye’de işletmelerin %46’sı daha sık baskı alıyor. Baskıya artan talep ise işletmelerin dijital yazılım ve çözümlere yönelmesini sağlıyor. Özellikle işletmeler iş akışını iyileştirecek, iş verimliliğini, üretkenliğini ve güvenliğini artıracak çözümleri tercih ediyorlar.

Canon 2018 Ofis İçgörüleri Raporu’nda Öne Çıkanlar:

Türkiye’deki işletmelerin %24’ü belge akışını iyileştirmek için dijital yazılımlara ve çözümlere daha çok yatırım yapmayı planlıyor.
İş liderlerinin %58’i baskı maliyetlerini göz önünde bulunduruyor.
İş liderlerinin sadece %48’i basılı bir sayfa üretiminin maliyeti konusunda bilgi sahibi.

Dijital baskıya talep yükseliyor

Rapor, kuruluşların, kurum içinde belgeleri dijital formata dönüştürebilecek teknolojiye gereksinim duyduklarını fark ettiklerini belirtiyor. Araştırma sorularını yanıtlayanların %91’i, kâğıt belgelerin dijital, düzenlenebilir belgelere dönüştürülmesinin Türkiye için kritik olduğunu vurguluyor. Türkiye’de dijital ağırlıklı kâğıt işleme kabul görmesine rağmen Türkiye’deki kuruluşlar, hala ileri bilgi teknolojilerinin yaşama geçirilmesini yavaş ve aşamalı işlem olarak görüyor.

Geleceğin Ofislerinde Otomasyon Daha Önemli

Geleceğin ofislerinin nasıl olacağına dair öngörüleri de ele alan raporda, teknolojik gelişmelere bağlı olarak çalışanların, yeni çalışma biçimlerine yatırım yapmaya başladıkları vurgulanıyor. Araştırmaya katılanların %70’i ofislerde otomatik belge kaydetmenin önemli olduğunu belirtiyor. Ayrıca, raporda ofis süreçlerini yöneten cihazlara talebin artacağı da öne çıkıyor.

“Ofisteki küçük dijital değişikliklerin iş yönteminde ne kadar büyük etkiler yaratacağı konusunda farkındalık artıracak eğitimler düzenleyeceğiz.”

Canon Eurasia B2B Pazarlama Müdürü İsmet Özdemir: “Baskı, Türkiye’de yapılan işlerin merkezinde durmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe teknolojideki gelişmeler kesinlikle daha da yaygınlaşacak ve yakın gelecekte değişimler oldukça hızlanacaktır. Canon Eurasia olarak bundan sonraki hedefimiz dijitalleşmenin faydaları konusunda daha fazla eğitim vermek ve küçük değişikliklerin iş yöntemlerinde ne kadar büyük etkileri olabileceğine dair bilinci artırmak. Özellikle amacımız e-posta, tarama gibi dijital çözümlerin, iş yerindeki belge güvenliğinden, çalışanın esnekliğine ve verimliliğine kadar birçok alanda sağlayacağı faydaları göstermektir” dedi.

Canon 2018 Ofis İçgörüleri Raporu için yapılan araştırmada, Avrupa, Avrasya, Afrika ve Orta Doğu genelinde 24 ülkeden karar vericiler, yöneticiler ve son kullanıcılar dahil olmak üzere 2550 ofis çalışanı ile görüşüldü. Rapora Türkiye’den önemli karar vericilerin ve son kullanıcıların içgörüleri dahil edildi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle