GeriTeknoloji Dev markanın acı sonu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dev markanın acı sonu

Dev markanın acı sonu
refid:16994802 ilişkili resim dosyası

Bir zamanlar akıllı telefonlara yön veren dev marka artık yok ama yerine diğer bir devi bıraktı bile...

Hewlett Packard, 'Think Beyond' etkinliğinde WebOS tabanlı yeni telefonlarını ve tabletlerini tanıttı. Palm'ı satın aldıktan sonra sessizliğe gömülen dev şirket, böylece beklenen bombaları da patlatmış oldu.

HP yöneticisi Jon Rubinstein etkinlik sırasında HP'nin yeni telefonu Veer'ı gözler önüne serdi. Rubinstein'e göre telefon son teknoloji büyük telefonların gücüne sahip ve cebe rahatlıkla sığabiliyor. HP Veer görünüş olarak Palm Pre'ye oldukça benziyor. 1.2 GHz Snapdragon işlemciye ve 2.6 inç dokunmatik ekrana sahip. Cihaz HSPA+ ile tam olarak uyumlu ve 8GB depolama alanıyla geliyor

Etkinlikte duyurulan Pre 3'ün ise iki sürümünün dağıtımı yapılacak. Bunlardan biri HSPA+ diğeri ise EVDO tabanlı bir cihaz olacak, her ikisi de Qualcomm 1.4GHz işlemciye ve kızaklı klavyeye sahip olacak.

Son olarak ise iPad benzeri bir cihaz olan TouchPadm 9.6 inç XGA ekrana ve 1024x768 çözünürlüğe sahip. 1.2GHz Snapdragon işlemciye sahip cihaz şirkete göre inanılmaz derecede hızlı. Hewlett Packard'ın bulut tabanlı eşitleme çözümü Synergy'yi kullanan cihaz, kişileri, takvimleri ve diğer özellikleri diğer WebOS tabanlı telefonlarla otomatik olarak eşitleyebiliyor. iPad 2'ye rakip olacak cihazın fiyatı ise henüz açıklanmadı.

HP yeni cihazlarını duyurdu duyurmasına ancak bir markanın da eskikliği oldukça hissedildi: Palm. Palm, bugünkü akıllı telefon kullanıcıları için çok şey ifade etmeyebilir ancak yokluğu yaklaşık 20 yıldır Palm'ın telefonlarda bir yenilikle karşımıza çıkmasını bekleyen bizler için üzücü olacak.

GEÇMİŞTEN BUGÜNE 32 DOKUNMATİK CEP TELEFONU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle