GeriTeknoloji Demokrasi savaşçısı Android
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demokrasi savaşçısı Android

Demokrasi savaşçısı Android
refid:17833051 ilişkili resim dosyası

Google'ın eski CEO'su Schmidt, Android'in bir gün dünyayı kurtaracağını iddia etti.

Google'ın şu an yönetici başkan rolündeki önceki CEO'su Eric Schmidt, Google'ın Londra'daki Big Tent etkinliğinde Android hakkında çarpıcı olduğu kadar şaşırtıcı bazı açıklamalarda bulundu. Schmidt'e göre Android ve Moore kanunu bir araya gelerek bozuk ve otoriter yönetimleri aşağı indirecek.

'Geçen senenin Android akıllı cebi, bir sonraki senenin eski cebidir' diyen Schmidt, bunu Moore kanununa bağladı. Kalabalığın sorularına yanıt veren Schmidt, batılıların tembel bir hale geldiklerini ve özgürlük için savaşan insanları unuttuğunu söyledi ve artık klasikleşen tarzına şu sözlerle devam etti: 'Bu insanlar kahramanlardı. 100 veya 500 yıl önce hayattalardı ama artık öldüler. Ama geleceğin kahramanlarına da yol açıp demokrasinib gelişmesini sağladılar. Her yeni Android cep de bir süre sonra ölüyor olabilir ama teknoloji dünyasına demokrasiyi getiriyorlar'.

Schmidt, iletişimi sınırlayan devletlerin bunu kendi zararına yaptıklarını söyledi. Bu tür hareketlerin bir süre başarıya ulaşabileceğini, ancak sonuç olarak başarısızlığın kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.

Schmidt, bir bölümü Picasa hizmetinde kullanılan yüz tanıma özelliği için genel bir veritabanı oluşturulması hakkındaysa 'ihitmali düşük' sözlerini kullandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle