GeriTeknoloji Darüşafaka’dan Kadınlar Günü’ne özel elektronik sertifika
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Darüşafaka’dan Kadınlar Günü’ne özel elektronik sertifika

Darüşafaka’dan Kadınlar Günü’ne özel elektronik sertifika

155 yıldır sayısız çocuğun yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırladığı elektronik bağış sertifikası ile özel günlere anlam katma geleneğini sürdürüyor.

Elektronik Kadınlar Günü Bağış Sertifikası, bağış yapıldığı anda belirtilen alıcının e-posta adresine iletiliyor. Talep edilmesi durumunda, dijital ortamda hazırlanan ve paylaşılan bu sertifikalar, 2-5 iş günü içinde basılı olarak da alıcılara teslim edilebiliyor.

Kadınlar Günü’nün ayrı bir anlamı var

Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı “Türkiye’de Kadının Durumu” raporunda yer alan bilgilere göre; Türkiye’de okuryazar olmayanların %75,5’ini hala kadınlar oluşturuyor. Yani 5 kadından biri, yaklaşık 5 milyon 732 bin kadın, okuma yazma bilmiyor. Ayrıca, kadınların %21,5’i okuryazar ama herhangi bir eğitim kurumundan mezun değil; %37,2’si ilkokul, %7,4’ü ortaokul ve %10,6’sı lise ve sadece %3,9’u yüksek okul ve fakülte mezunu. İşte bu noktada Darüşşafaka Cemiyeti’nin ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonu ve bu sertifikalar aracılığıyla yapılan bağışlar büyük önem taşıyor. Çünkü ülkemizde farklı sebeplerle eğitim olanaklarından faydalanamayan ya da hayata dezavantajlı başlayan birçok kız çocuğu bulunuyor. Onların eşit şartlarda nitelikli bir eğitim alması, aynı zamanda geleceğin güçlü kadınlarının yetişmesi ve toplumda daha etkin şekilde yer alması anlamına geliyor.

Özel Günler İçin Farklı Sertifika Seçenekleri

Darüşşafaka’nın web sitesinde (www.darussafaka.org), farklı özel günler için de elektronik ve basılı sertifika seçenekleri mevcut. Örneğin; doğum yapan kişilere Yenidoğan Tebrik Sertifikası, evlenenler için Nikah Tebrik Sertifikası, doğum gününleri için Doğum Günü Tebrik Sertifikası, Anneler Günü Sertifikası, Babalar Günü Sertifikası ve Taziye Sertifikası gibi seçenekler de Darüşşafaka Cemiyeti’nin web sitesinde yer alıyor. Ama elbette önümüzdeki en özel gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Siz de o gün hem değer verdiğiniz kadınları mutlu etmek hem de geleceğin eğitimli ve güçlü kadınlarının yetişmesine bugünden katkı sağlamak için sertifikanızı şimdiden hazırlatabilirsiniz.

Darüşşafaka Sınavı bu yıl 26 Mayıs’ta

Hatırlatmakta fayda var; Darüşşafaka Sınavı bu yıl 26 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 24 ilinde düzenlenecek. Sınavda başarılı olan öğrenciler, ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek. Bu sınavın Türkiye’nin dört bir yanına duyurulması için bizlere de büyük görev düşüyor.

Şinasi Furkan Avcı
twitter.com/snsfrknvc

Yorumları Göster
Yorumları Gizle