GeriTeknoloji Çinliler kapıdan döndürülünce çılgına döndü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çinliler kapıdan döndürülünce çılgına döndü

Çinliler kapıdan döndürülünce çılgına döndü
refid:19676433 ilişkili resim dosyası

Apple, Çin'in başkenti Pekin ve Şangay şehrinde, yeni başlattığı iPhone 4S satışının durdurulduğunu duyurdu. Apple mağazası önünde saatlerce -9 derece sıcaklıkta bekleyen Çinliler telefonlarını alamayınca çılgına döndü.

Apple'dan yapılan açıklamada Çin'deki Apple mağazalarında yeteri kadar satış yapıldığını ve Çin'de iPhone 4S'lere olan talebin inanılmaz olduğunu belirtildi. Stokların kısa sürede tükenmesi ise, gece boyunca mağaza önlerinde, -9 dereceye varan soğukta bekleyen Apple hayranlarını sinirlendirdi. Satışın yapılmayacağı ve mağazanın da "güvenlik nedenlerinden" açılmayacağı açıklanınca, bekleyen kalabalıktan "Yalancılar" sesleri yükselmeye başladı. Daha da ileri giden "müstakbel" müşterilerse, mağazayı yumurta yağmuruna tuttu.

ÇİNLİLER ÇILGINA DÖNDÜ / FOTO GALERİ

Apple, Çin'de halen iPhone 4S siparişinin verilebildiğini; ancak bunun için kullanıcıların Apple Online Store veya China Unicom operatörünü kullanması gerektiğini belirtti.

Apple'ın bu kararı almasında iPhone 4S'e olan yoğun talep etkili oldu; zira şirket stokları kısa sürede eritince mecburen satışlarını bir süre için durdurmak durumunda kaldı.

GELECEĞİN 50 CEP TELEFONU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle