GeriTeknoloji Chrome'a panik butonu geldi! Ne işe yarıyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Chrome'a panik butonu geldi! Ne işe yarıyor?

Chrome'a panik butonu geldi! Ne işe yarıyor?

Eğer Chrome veya Safari kullanıyorsanız, bu eklenti sizi etrafınızdaki meraklı gözlerden bir anda kurtarabilir!

Chrome veya Safari ile çalışırken yabancı gözlerin ekranınıza baktığını anlarsanız, bu eklenti sayesinde ekrandaki tüm yazı ve görselleri bir anda yok edebilirsiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsünde uygulamanın örnek olarak NASA web sitesini nasıl boş hale getirdiğini görüyorsunuz.

Nothing on the Internet adlı eklenti, istediğiniz web sitesini içeriğinden tamamen ayırıp boş renkler ve kutular haline çeviriyor. Bu eklenti daha çok gözetlenme durumunda acil gizlilik sağlaması için tasarlanmış gibi gözükse de, tüm başlıkları, yazıları, göz yakan görselleri ve videoları yok etmesi, web sitelerini insanın içini ferahlatan ve sakinleştiren minimalist bir sanat eserlerine çevirebiliyor.

Chromea panik butonu geldi Ne işe yarıyor

Sideline Collective adlı sanatçı grubu tarafından geliştirilen eklenti, şu açıklamayla kendini sunuyor: "Sadece bir tıklama ile, tüm gürültü ve karmaşa ile dolu meşgul hayatınızın en derik korkuları ve en sığ arzularının bir anda gitmesine şahit olun."

Eklenti çoğu site için mükemmel çalışsa da, nadiren bazı web sitelerinin bir kaç kelime ve başlığının filtreden kurtulduğuna şahit olabilirsiniz.

Eğer başınızı dinlemek isterseniz, ya da özel bilgilerinizi tarayıcınızı kapamadan bir anda ekrandan kaldırmak isterseniz, Nothing on the Internet işinizi görebilir.

CHROME'UN 20 GİZLİ ÖZELLİĞİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle