GeriTeknoloji Cep telefonunda büyük devrim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cep telefonunda büyük devrim

Cep telefonunda büyük devrim
refid:10105967 ilişkili resim dosyası

Cep telefonu üreticiler projeksiyon ve HD teknolojisini telefon ekranına sığdırmayı başardı.

Günümüzde üretilen telefonların birçoğu artık basit telefon görüşmelerini sağlamakla kalmıyor; bunun yanında birçok fonksiyonu da bir araya getirerek kullanıcılar için adeta bir ufak PC görevi görüyor.

Bu haberde yer alan telefon, günümüz mobil telefon teknolojisinin geldiği son noktayı göstermesi açısından da oldukça çarpıcı bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. KDDI ve DoCoMo'nun ortaya çıkardığı yeni bir telefon, mobil projeksiyon teknolojisini içerisinde barındırmasıyla dikkat çekerken Samsung da OLED çılgınlığını bir adım daha ileri götürerek HD resimlerini cep telefonu ekranına sığdırmayı başardı.

CEATEC 2008'de ilk defa görücüye çıkan projeksiyon birimi, telefondan aldığı görüntüyü 50 inç'e kadar büyütebiliyor. Kontrast oranı konusunda pek başarılı olmayan söz konusu telefon, ancak gece karanlığında net olarak izlenebiliyor.

240x800 çözünürlük, 16.7 milyon renk ve 100.000:1 kontrast oranıyla dikkat çeken Samsung'un yeni telefonu, HD kalitesini mobil telefon ekranına sığdırmasıyla adından yakın gelecekte çok söz ettirmesi muhtemel bir ürün olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: NOKİA YENİ MODELİ N96 İLE İLGİLİ HERŞEY


Yorumları Göster
Yorumları Gizle