GeriTeknoloji Cardtek ve TableSafe'ten işbirliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cardtek ve TableSafe'ten işbirliği

Cardtek ve TableSafe'ten işbirliği

Türk fintech şirketi Cardtek, restoranlar ve konuk ağırlama sektörü için EMV sertifikalı ve PCI uyumlu ilk masada ödeme platformunu geliştiren TableSafe Inc. ile iş ortaklığı kurduğunu açıkladı.

Cardtek ve ABD’nin konuk ağırlama ödeme çözümleri sağlayıcısı TableSafe arasında gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde ödeme sektörü güvenliği için bir yazılım sağlayacak olan şirket aynı zamanda TableSafe'in ödeme platformunun EMV sertifikasyonu sürecinde danışmanlık sağlayacak.

Şirketin deneyimi ve bilgi birikiminin EMV sertifikasyon çalışmalarında büyük rol oynadığını kaydeden TableSafe Başkanı Steve McKean, "Restoran sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirdiğimiz EMV sertifikalı ilk masada ödeme çözümün RAIL’i sunuyor" dedi.

Restoranlar, EMV geçiş sürecinde ters ibraz (charge back) işlemlerinin artışıyla karşı karşıya kalıyor ve bu da bilançolarını olumsuz yönde etkiliyor. Bugüne kadar masada ödemede EMV kartları kabul edebilecek sertifikalı bir çözüme sahip olmayan restoran işletmecileri; TableSafe sayesinde bu engeli aşarak normal masa hizmetine sorunsuz biçimde eklenebilen EMV uyumlu bir çözüme kavuştu.

Kendi geliştirdiği “EMV Temaslı ve Temassız Seviye 2 Kernel yazılımı” ve bu yazılımın entegrasyonunu ve sertifikasyonunu sağlayan Cardtek, tüm EMV noktalarında veya temassız terminallerde alışveriş işlemi yapılmasını mümkün hâle getiriyor. Cardtek'in ABD merkezli çalışan ekibi, 15 yılı aşkın süredir EMV Seviye 2 Kernel çözümlerinin sağlayıcılığını yapıyor.

Restoranlarda hesabın masaya götürüldüğü adisyon cüzdanlarına benzeyen deri kaplı ve patentli bir cüzdan tasarımı içinde göze batmayan RAIL ödeme platformunun kullanımı da kolay. Cüzdan açıldığında, bu ödeme bağımsız platform misafirlere kendi kredi kartları veya Samsung Pay üzerinden ödeme yapma imkânı sunuyor. Apple Pay ve Android Pay dahil olmak üzere, diğer mobil uygulamalar üzerinden ödeme işlemleri de çok yakında aynı yöntemle yapılabilecek. Aynı platform ayrıca misafirlere otomatik olarak bahşişi hesaplama, hesabı birden fazla kişiye bölme ve fişi e-posta formatında alma gibi seçenekler sunuyor. Ödeme işlemi tamamlandığında RAIL sayesinde misafirler yedikleri yemek ve restoran hizmetiyle ilgili gerçek zamanlı geri bildirimde bulunabiliyor. Bu sayede restoran işletmecileri, mekânda sundukları yemek ve hizmetle ilgili çok değerli geri bildirimler kazanıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle