GeriTeknoloji Canon EOS R ortaya çıktı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Canon EOS R ortaya çıktı!

Canon EOS R ortaya çıktı!

Canon, yeni EOS R sistemini tüm detaylarıyla birlikte Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda kamuoyuna duyurdu. EOS R sisteminin parçası olarak yeni full frame fotoğraf makinesi ve lens serisinin detaylarını da paylaştı.

Canon, dünya temsilcilerinin katılımıyla Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda RF bayonetine sahip ilk fotoğraf makinesi olan EOS R sistemini, geliştirdiği RF lenslerini ve EF serisine eklediği yeni lenslerini duyurdu. Sessiz çekim yapabilme özelliğine sahip EOS R, karanlık ortamlarda en hızlı ve yüksek netlikte odaklanmayla profesyonel kareler elde edilmesini sağlıyor. 

Tam manuel ses ayarı, hareketli ve dokunmatik LCD ekranı, manuel odak olanaklarına sahip EOS R daima açık Bluetooth özelliği sayesinde seyahatte, gezide her yerde çekimlerini akıllı telefonlarına anında aktarmak isteyenler için bir seçenek. GPS verilerinin kaydedilmesine de imkan veren yeni sistem EOS R, Canon Camera Connect uygulaması üzerinden uzaktan çekim yapılmasına izin veriyor.

Dünyanın en hızlı otomatik ve -6EV gibi çok düşük ışıklandırmada en yüksek odaklanma kapasitesine sahip olan EOS R ile her çekimde profesyonel kareler elde etmek mümkün. EOS R, kötü hava şartlarına karşı koruyan magnezyum alaşımlı gövdesi ve sezgisel ara yüzü ile dikkat çekiyor. Gelişmiş elektronik vizör (EVF) özelliğiyle EOS R, düşük ışıkta ve yarı karanlık ortamlarda doğru renkte görüntülerin yakalanmasını sağlıyor.  

Yüksek performanslı RF lensler, yaklaşık 30,3 milyon etkin pikselli  35mm full-frame CMOS sensör ve en yeni DIGIC 8 görüntü işlemcisini bir araya getiren EOS R, yüksek kaliteli fotoğrafların çekilmesini sağlıyor.

Canon’nun yeni ürünü EOS R, dünyanın en hızlı otomatik odaklanması (saniyede 0,05 - ve 8 kare/sn’ye kadar sürekli çekim) ve hareketli görüntüleri hızlı, doğru yakalama becerisiyle (sabit AF ve 5 kare/sn’ye kadar AF takibi ile) net görüntüler elde ediyor. Ayrıca, kendi sınıfındaki diğer fotoğraf makinelerinden iki kat daha fazla olan tam 5.655 seçilebilir AF pozisyonunun sezgisel olarak belirlenmesini sağlayan “Dokun ve Sürükle AF” özelliğine sahip.

Canon, fotoğraf çekmeyi sevenlerin iPad ile kullanabileceği RAW görüntü işleme, izleme ve düzenleme yazılımı DPP Express’in duyurusunu da gerçekleştirdi. Hem EOS hem de EOS R fotoğraf makinelerine uyumlu yeni yazılım, Camera Connect uygulamasıyla iPad cihazına aktarılmasını sağlayarak görüntüler üzerindeki istenilen değişiklikleri gerçekleştiriyor. Digital Photo Professional ile düzenlenmiş yüksek kaliteli fotoğrafların Professional Print & Layout ile yüksek kaliteli baskısı alınabiliyor. PRAW dosyalardan detaylı harita bilgisi işleme özelliğine sahip yenilenen Professional Print & Layout, yeni DPRAW baskı işlevi, yüksek çözünürlükte 3 boyutlu hissine sahip baskı alınmasını sağlıyor.

EOS R SİSTEMİ - Genel Temel Özellikler

Optik performans, lens tasarım olasılıkları ve yaratıcı esneklikte daha üst düzeyler

Lens ve fotoğraf makinesi gövdesi arasında güçlendirilmiş iletişimi

Önemli bir özellik olarak, mevcut EF ve EF-S lensler ve aksesuarlarla tam uyumluluk

Düşük ışık becerileri

EOS R - Temel Özellikler

Yüksek performanslı RF lensler, yaklaşık 30,3 milyon etkin pikselliiii 35mm full-frame CMOS sensör ve en yeni DIGIC 8 görüntü işlemcisinin bir araya getirilmesinin getirdiği güç

-6 EV düşük ışık AF – bu denli düşük ışık seviyelerinde odaklanabilen dünyanın ilk fotoğraf makinesi

Dünyanın en hızlı otomatik odaklanması – 0,05 saniye

Dijital Lens İyileştirici

Dokun ve Sürükle AF – 5.655 seçilebilir AF pozisyonu

Sessiz çekim

HDMI üzerinden 10 bit çıkışla 4K video çekimi

Yorumları Göster
Yorumları Gizle