GeriTeknoloji Büyük hırsızın hasılatı da büyük oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük hırsızın hasılatı da büyük oldu

Büyük hırsızın hasılatı da büyük oldu
refid:24754686 ilişkili resim dosyası

Dünyada milyonlarca meraklısı olan Grand Theft Auto’nun (Büyük Oto Soyguncusu) beşinci versiyonu olan “GTA V” üç günde satış rekoru kırdı.

Amerikalı video oyun üreticisi Take-Two Interactive Software, yapılan açıklamada, 5 yıllık çalışmanın ardından çarşamba günü piyasaya çıkan oyun 1 milyar dolar hasılatı aştığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada “bu rakam, GTA V’i dünyanın en kısa sürede en yüksek hasılata ulaşan eğlence ürünü haline getirdi” dendi.

270 milyon dolara mal oldu

GTA V, Take-Two’nun oyun birimi Rockstar tarafından 270 milyon dolarlık dev bir bütçe ile hazırlandı. Bugüne kadarki versiyonları dünyada 114 milyon adet satan GTA, yeraltı dünyasının bir simülasyonu. Oyunun teması gereği başarılı olmak için yeraltı dünyasına girmek ve bol bol suç işlemek gerekiyor. GTA V, önceki versiyonlarında olduğu gibi, suç, uyuşturucu, alkol ve seks içerdiği için 18 yaşından küçüklere tavsiye edilmiyor.

GTA 4 yayınlandığı nisan 2008’de, ilk haftasında 3.6 milyon adet dağıtılmış ve 310 milyon dolarlık bir kazanç sağlamıştı. Oyun ilk ayında ise 11 milyon adede ulaşmış ve 900 milyon dolarlık bir getiriyle ilk ayını sonlandırmıştı. GTA 4 bugüne kadar 25 milyon adeti sattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle