GeriTeknoloji Bunu bile kopyaladılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bunu bile kopyaladılar

Bunu bile kopyaladılar
refid:14542452 ilişkili resim dosyası

Büyük oranda "esinlenme" üzerine çalışan Çinliler, bu kez çok farklı bir şeyden "esinlendi".

Çin'de şu sıralar önemli bir fuar var. Hong Kong'da düzenlenen bu fuarda Çinli üreticiler kendi imalatları olan birbirinden ilginç cihazları   görücüye çıkartıyorlar. Tahmin edebileceğiniz gibi bu cihazların büyük kısmı insanın gözüne bir yerlerden tanıdık geliyor. Ünlü markaların  modellerini   klonlamasıyla ünlü Çinliler genellikle en yeni cihazların benzerlerini üretiyorlar ama fuarda göze çarpan bir cihaz var ki köklerini bugünden değil, geçmişten, tam 5,5  yıl  kadar öncesinden alıyor.

 O  zamanlarda  Apple-vari endüstriyel tasarımları ile tanınan Isamu Sanada, kendi bakış açısından bir cep telefonu konsepti hazırlamıştı. hiPod olarak adlandırdığı konseptinin Apple'ın üreteceği olası bir cep telefonu için ideal olduğunu düşünüyordu. Apple kendi telefonunda biraz daha farklı bir çizgiye kaydı ama Çinliler Sanada'nın asla hayata geçmemiş bu 5,5 yıllık konseptini biraz modernize ederek hayata geçirdiler.

Bu sayfada da resmini gördüğünüz BestPower X200 adlı Çinli telefon tasarımının dışında özellikleri ile de dikkat çekiyor: çift SIM kart desteği, 4 bantlı  GSM , 2,4 inç ekran, Bluetooth, FM Radyo,  MiniUSB, MicroSD ve bir medya oynatıcı...

SUMSANG, SORRY ERICSSO VE DİĞERLERİ: İŞTE ÇİN İŞİ SAHTE CEP TELEFONLARI

Yorumları Göster
Yorumları Gizle