GeriTeknoloji Böyle kutlama görülmedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Böyle kutlama görülmedi

Böyle kutlama görülmedi
refid:10198972 ilişkili resim dosyası

Önde gelen torrent sitelerinden Pirate Bay, Microsoft'un Anti-Korsan gününü bakın nasıl kutladı.

Microsoft'un 49 farklı ülkedeki anti-korsan hareketlerinin miladı olan 21 Ekim Global Anti-Piracy Day (Dünya Anti-Korsan Günü)'ne farklı bir biçimde "destek" vermek isteyen Pirate Bay, anasayfasını Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in cepheden ve yandan çekilmiş sabıka fotoğraflarıyla  süsledi.

Söz konusu fotoğraflarda yer alan Bill Gates'in fotoğraflarının altında ise şu ibare dikkati çekiyor: "Bill Gates made me do it", yani "Bana bunu Bill Gates yaptırdı".

Microsoft'un Global Anti-Korsan Günü düzenlemesinin en büyük nedeni ise hiç şüphesiz Microsoft'a ait olan yazılımların izinsiz bir şekilde kopyalanmasının önüne geçilmek istenmesi. Bireysel olarak potansiyel kullanıcılarını dava etmeyi düşünmeyen Microsoft, RIAA'in aksine potansiyel müşterilerinin korsanla savaşında bir hedef olamayacağına inanıyor. Bunun yerine Microsoft, korsanla savaşında daha çok ürünlerinin kopyalarını satışa çıkaran kişilerle mücadele etmek niyetinde. Ancak WGA bildirimleriyle son kullanıcının canını sıktığı da bir gerçek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle