GeriTeknoloji Bitcoin hırsızlığı rekora koşuyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bitcoin hırsızlığı rekora koşuyor!

Bitcoin hırsızlığı rekora koşuyor!

Bitcoin’in hızla yükselen değeri, hackerları Bitcoin hırsızlığı konusunda güçlü şekilde motive ediyor.

Güvenlik şirketi ZeroFox’un araştırmasına göre, internette bir gün içinde 3600’den fazla Bitcoin hırsızlık linki oluşturuluyor. Bitcoin hırsızlığı için tüm internet çapında kurulmuş tuzakların sayısının ise 126 milyonu aştığı tahmin ediliyor.

Bitcoin hırsızlığı için kullanılan yöntemler üçe ayrılıyor. Bunlardan ilki içinde zararlı yazılım olan bir URL göndermek. Böylece sisteme erişen hacker, Bitcoin cüzdanındaki bakiyeyi kendisine gönderebiliyor. İkinci yöntem ise Bitcoin anahtarlarını koklayan özel pishing yazılımları. Bu sayede, Bitcoin’ler alıcısına ulaşmadan aradaki Hacker’ların eline geçmiş oluyor. Üçüncü yöntem ise Bitcoin sahiplerini dolandırmak üzere kurulan tuzak teklifler. Bitcoin yatırımcılarına yüksek gelir sağlayacağını iddia eden hacker’lar, kandırdıkları kullanıcılara, önden küçük ama güzel bir ödeme yaparak, Bitcoin’lerini topluca alıyor ardından da sırra kadem basıyorlar.

ZeroFox özellikle üçüncü yöntem için kullanıcıları uyarıyor ve Bitcoin ile yatırım yapma fırsatı olarak gelen cazip tekliflere inanmamaları gerektiğini hatırlatıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle