GeriTeknoloji Biri bizi "HD" gözetliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biri bizi "HD" gözetliyor

Biri bizi "HD" gözetliyor
refid:18943967 ilişkili resim dosyası

Gelişen teknoloji, ses ve görüntü kaydetmeye yarayan cihazları gün geçtikçe farklı boyut ve şekillerde kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Yaklaşık 4 yıl önce piyasaya sürülen anahtarlık şeklindeki kameralar, günümüz teknolojisi ile artık daha kaliteli görüntü elde edilmesine olanak sağlıyor. Satışa sunulan ilk modellerin 640x480 megapiksel gibi düşük çözünürlükte fotoğraf ve görüntü kaydedebildiğini söyleyen Antalya’daki Türkmen Color teknoloji mağazası işletmecisi Cemil Türkmen, yeni çıkan modellerin HD (High Definition) kalitede kayıt yapabildiğini anlattı.

99 ila 140 TL arasında değişen fiyatlarla satışı yapılan kameraların, anahtarlık dışında kalem ve kol saati şeklinde dizayn edilmiş modellerinin de bulunduğunu belirten Türkmen, müşterilerinin en çok araba anahtarlığı şeklinde olan kameralara ilgi gösterdiğini dile getirdi. Mercedes, BMW gibi lüks otomobillerin anahtarları ile aynı görünüşe sahip olan kameralarla kimseye fark ettirmeden görüntü kaydedilebildiğini ifade eden Türkmen, bu tip kameraların satışlarının bir hayli yüksek olduğunu belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle