GeriTeknoloji Bilişime Türk Damgası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilişime Türk Damgası

Bilişime Türk Damgası
refid:24813324 ilişkili resim dosyası

Bilişim alanındaki çalışmaları ile tanınan 33 yaşındaki R. Erdem Erkul, Microsoft’un 79 ülkedeki planlamasının başına getirildi. Erkul, Ortadoğu ve Afrika’daki 79 ülkenin planlamasını yapacak.

Erkul,yeni görevi kapsamında Orta Doğu Afrika ülkelerindeki ilgili yöneticiler, paydaşlar ile Microsoft’un ülkelerdeki yıllık planlarını hazırlamaları ve hayata geçirmeleri sırasında beraber çalışıp onlara destek sağlayacak. Bölge ülkelerinin planlarının hazırlanmasında özellikle kamu ilişkileri, eğitim, sosyal sorumluluk ve teknoloji konularına odaklanacak. Erkul, Haziran ayında Harvard’ın düzenlediği bazı ülke bakanları ile CEO’ların da katıldığı toplantıya üst üste ikinci kez katılan Türk olarak dikkat çekmişti.

Erdem Erkul kimdir?

1980 yılında Ankara’da doğan Erkul, İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Lisans ve Lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma için İnovasyon Programı'na ve e-devlet merkezinde çalışmalara katıldı. Girişimci olan Erkul, dünyanın önemli Uluslararası e-devlet portallarından birisi olan www.digital-government.net'in de kurucusu ve editörü.

Sivil toplum çalışmalarına önem veren ve aktif katılan Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanında, gençlere, engellilere ve yaşlılara yönelik bir çok sosyal projeye imza attı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle