GeriTeknoloji Bilişim dünyasından kısa kısa
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilişim dünyasından kısa kısa

Bilişim dünyasından kısa kısa
refid:12336723 ilişkili resim dosyası

Azerbaycan'da 3G lisanlarının Eylül ayında verilmesi planlanıyor. İşte bilişim dünyasından kısa kısa haberler...

AZERBAYCAN'DA 3G HAZIRLIĞI

Azerabaycan'da bulunan 3 operatör de 3G'ye geçmek istediklerini açıkladı. Azerbaycan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı yetkilileri, ülkedeki 3 operatöre, Eylül ayında 3G lisansı verecek. Azerbaycan'da, yaklaşık 6 milyon GSM abonesi bulunuyor.

HAVADA İNTERNET KEYFİ

Amerikan Southwest Havayolları, uçaklarında internet hizmeti başlatacak. Hava taşımacılığı için kablosuz internet bağlantıları üzerine çalışan  California merkezli “Row 44”, Şubat ayından beri Southwest Havayolları'nın 4 uçağında test çalışması yapıyor. Şirket, 2010 yılı içinde uçaklarında internet hizmeti vermeyi planlıyor. American Havayolları ile Delta Havayolları, bazı uçaklarında internet erişimi hizmetini başlatmıştı.

SİBER KORSANLAR, WEB KAMERANIZI İZLİYOR

Siber korsanların, kullanıcıları, web kameralarından gizlice izleyebildikleri belirlendi. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren ve internet ortamındaki bot, virüs ve saldırı aktivitelerini izleyen gönüllüler grubu Shadow Server'dan yapılan açıklamaya göre, “Web kameraları, ancak bağlı oldukları bilgisayarlar kadar güvenli.” Tüm dünyada 15 milyondan fazla bilgisayarda, kullanıcıdan habersiz çalışan bot türü yazılımlar bulunuyor. Bu yazılımlar, siber korsanlara kişinin bilgisayarını istedikleri gibi kullanma, hatta kendi web kameralarından izleme imkanı da tanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle