GeriTeknoloji Belediyede sektör çalışanlarına yazılım dersi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belediyede sektör çalışanlarına yazılım dersi

Belediyede sektör çalışanlarına yazılım dersi

Başakşehir Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezinde, sektör çalışanlarına yönelik eğitimler kapsamında Cisco Networking Academy’den Hasan Coşkun tarafından CCNA1 Eğitimi verildi.

Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnosvasyon Merkezinde Yazılım Mühendisi Hasan Coşkun, katılımcılara ağ gereksinimleri, temel ağ yapısı ve ağ güvenliği hakkında müfredata bağlı eğitimler verdi.

4 hafta süren programda katılımcılara, Anahtarlanmış Ağlara Giriş, Temel Anahtarlama (Switching) Kavramları ve Yapılandırma, Erişim Kontrol Listeleri /(ACL), DHCP Protokolü ve IPv4 için Ağ Adresi Çevirisi (NAT) konularında bilgiler aktarıldı.

Konfigürasyonu yapılan cihazların yalnızca ağ yöneticisinin erişeceği şekilde bir ortam hazırlanması ve her türlü cihaz erişimine karşı şifrelenmesi gerektiğine dikkati çeken Hasan Coşkun, katılımcılara simülasyon ortamında LAN ve WAN ağlar oluşturarak uygun konfigürasyonları yaptırdı. Etkinlik sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

VMware, yeni teknolojik ürün ve hizmetlerini tanıttıVMworld 2019 Avrupa etkinliğinde VMware, yeni teknolojik ürün ve hizmetlerinin yanı sıra stratejik iş ortaklıklarını tanıtarak her uygulamanın her bulut üzerinden her cihazda çalışmasını sağlayan yazılım mimarisi vizyonunu güçlendirdi. Şirketin teknoloji portföyünde yapılan güncellemeler, şirketin yerleşik güvenlik vizyonunun yanı sıra şirketlerin Kubernetes üzerinden yazılım kurma, yürütme ve yönetme şekillerinin dönüşümüne destek oluyor. Bu kapsamda VMWare Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediceler, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle