GeriTeknoloji Bedava oyunlara dikkat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bedava oyunlara dikkat

Bedava oyunlara dikkat
refid:21062336 ilişkili resim dosyası

Telefonunuza indirdiğiniz bedava bir oyun, bakın bir anda nasıl cebinizi boşaltabiliyor.

Çocuklarınızın cep telefonunuzla oynamasına izin veriyorsanız, giderek büyüyen bir riske dikkat etmeniz gerekiyor: oyun içerisinden yapılabilen satın almalar.

Çocuklarımız, kötümserlikten uzaklar ve aynı zamanda çok fazla düşünmeden anlık hareket edebiliyorlar. Ancak çocuklarımızı çok sevimli yapan bu özellikler, bazı oyunlarda geliştiriciler tarafından kullanılıyor. Örneğin Sims stili ücretsiz bir oyun olan Tap Pet Shop'da her şey adeta oyun içerisinden para harcamanız için tasarlanmış. Öyle ki, yeni bir hayvan satın aldığınızda veya mağazayı genişlettiğinizde, bir süre beklemeniz gerekiyor. Karşınıza bir düğme çıkıyor ve bu düğmeye basarak bir miktar para karşılığında işi hızlandırabiliyorsunuz.

Oyun içi satın alma özelliğini kapatmanız mümkün, ancak geliştiricilerin çoğu bunu yapmadığınızı varsayıyıorlar. Dolayısıyla App Store, tüm amacı oyun içi satın alma yapmanızı sağlayacak uygulamalarla dolu. Ücretsiz bir oyun olanSmurfs' Village'in içerisinde "Wagon of Smurfberries"i satın almak için 99  dolar ödemeniz gerekiyor!

Oyun içi satın almalar hoş bir özellik olsa da kimi zaman tuzağa dönüşmeleri pek de hoş olmasa gerek. Apple ve Google'ın bu tür uygulamaları "çocuklar için uygun" olarak sınıflandırması da düşündürücü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle