GeriTeknoloji Bakın Facebook Selena Gomez'i neden engelledi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakın Facebook Selena Gomez'i neden engelledi?

Bakın Facebook Selena Gomez'i neden engelledi?
refid:21161360 ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz yıllarda Facebook'un yaratıcısı Mark Zuckerberg'le isim benzerliği bulunan bir kişiyi engellemesi bu kez Selena Gomez adlı bir kişinin başına geldi.

Facebook'tan üyelik alan ve genç şarkıcı Selena Gomez'le aynı adı taşıyan Meksika'lı bir kızın hesabı “Gerçek Olmayan Hesap” gerekçesiyle engellendi. Konu hakkında açıklama yapan Selena Gomez adlı kız, hileci olmadığını, üye olurken kafa karışıklığı yaratmamak için orta adını da eklediğini söyleyerek, “Benim hiç bir ünlü arkadaşım yok, hiçbir zaman kendimi ünlü olan Selena Gomez'le ifade etmedim ve sayfamda da ona ait hiçbir fotoğraf bulunmuyordu” dedi.

 

Dünyada Selena Gomez'le aynı adı taşıyacak pek kişinin olması gayet normalken, Facebook en ünlü olanını seçip, diğer kullanıcıların hesaplarını önemsemeyerek, herhangi bir uyarı yapmadan kapatıyor. Zuckerberg olayında da benzeri şekilde mağdur olan kişi hakkında Facebook tarafından yapılan açıklamada “Bu tarz yanlışlıkları uyarı geldiği anda incelemeye alıyor ve hızla düzeltmeye çalışıyoruz” denmişti. 
 

Ancak hesapların kapatılmasını engelleyecek herhangi bir ilerleme kaydedilmemiş görünüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle