GeriTeknoloji Ataribox'ı bekleyenlere kötü haber
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ataribox'ı bekleyenlere kötü haber

Ataribox'ı bekleyenlere kötü haber

Geçtiğimiz ay açıklama yapan oyun konsolu üreticisi Atari, dün için yeni oyun konsolları Ataribox'ı ön siparişe çıkaracaktı ancak Atari, sürpriz bir şekilde bunu yapmadı. Atari yeni ön sipariş tarihin önümüzdeki haftalarda açıklayacağını bildirdi.

Yaklaşık 20 yıldır oyun konsolu çıkartmayan Atari, yeni oyun konsolları için 2017 yılını seçmişti. Yeni oyun konsolları Ataribox'ı geçtiğimiz ay yaptığı açıklamayla 14 Aralık tarihinde ön siparişe çıkaracağını ve Indiegogo tarafından bir yardım kampanyası başlatılacağını belirten Atari, sürpriz bir şekilde konsolu ön siparişe çıkarmadı. 

Atari topluluğu ve ekosistemi için uygun platform hazırlanamadığı için Ataribox'ı ön siparişe çıkarmadığını belirten Atari, biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. Yeni ön sipariş tarihin önümüzdeki haftalarda açıklanacağını da duyuran Atari, söylenenlere göre Ataribox oyun konsolunu 250-300 dolar fiyat etiketiyle satışa sunacak. İki farklı renk seçeneğiyle gelen Ataribox, retro cizgilerden oluşan bir tasarıma sahip. 

Atariboxı bekleyenlere kötü haber

Ön tarafında aydınlatmalı Atari logosu olan konsolun arka kısmında ise HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvası yer alıyor. Teknik bilginin yayınlanmadığı konsol, şirketin CEO'su Fred Chesnais tarafından söylenen göre bilgisaya tabanlı bir donanıma sahip. Son olarak Linux işletim sistemiyle gelen konsol, AMD tarafından üretilen CPU ve GPU birimleri üzerine kurulacak. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle