GeriTeknoloji Apple'ın otomobil projesi 'Project Titan' başsız kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'ın otomobil projesi 'Project Titan' başsız kaldı

Apple'ın otomobil projesi 'Project Titan' başsız kaldı

Apple birkaç yıldır kendi elektrikli/otonom otomobil projesi üzerinde çalışıyordu. Ancak "Project Titan" adı ile söylentilerin merkezine oturan projenin lideri Steve Zadesky, Apple'ı kişisel sebeplerden dolayı terk etti.

16 yıldır firmada çalışan kıdemli isim, Apple'ın "gizli" araba bölümünün liderliğine geçmeden önce iPhone ve iPod üzerinde çalışmıştı. Teknoloji firmasına katılmadan önce de Ford'da çalışıyordu.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Apple, henüz duyurulmamış otomobil bölümünü güçlendirmek adına Tesla, Mercedes Benz ve diğer pek çok otomobil firmasından mühendislerle anlaşmıştı. Söylenenlere göre firmanın ilk dağıtım planı 2019 yılını gösteriyor. Ancak WSJ'nin de belirttiği üzere bu zaman dilimi, firma içi belirlenmiş bir tarih olabilir ve araçların genel kullanıma sunulacağı tarihi göstermiyor olma ihtimali yüksek.

Zadesky'nin firmayı terk etme sebebi ne olursa olsun, firmanın planlarını önemli bir ölçüde etkileyeceği kesin. Otomotiv dünyasına sıfırdan giriş yapmak yeterince zor bir işlem. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle