GeriTeknoloji Apple'ın MacBook'ları bir bir çöküyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'ın MacBook'ları bir bir çöküyor

Apple'ın MacBook'ları bir bir çöküyor
refid:20895427 ilişkili resim dosyası

Apple'ın yeni MacBook Air'lerinin bir kısmında sorun yaşanıyor. Cihaz kendi kendini resetlerken, Google çökmelerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

İnternet devi Google, Mac'lerdeki sorunun Chrome'dan kaynaklandığını itiraf etti. Google, Chrome yüzünden çöken MacBook Air'lerin bu nedenle sık sık yeniden başlatılması gerektiğini kaydetti.

Chrome, yeni MacBook Air'lerdeki kernel panic dosyalarıyla sorun yaşıyor ve Chrome kendini kapatıp yeniden açacağına bilgisayarın tamamının resetlenmesi gerekiyor. Google'a göre Chrome çökmelerin ana kaynağı; ancak problemin doğrudan Apple'ın MacBook Air sürücülerinin yol açtığının altını çiziyor. Yani bu sorunun üstesinden gelecek isim Google'a göre sadece Apple olabilir.

Google'dan yaşanan problemle ilgili yapılan açıklamada Chrome tarayıcı altında bazı grafik kaynaklarının problem yarattığı ve bunun Mac OS X'teki bir kısım çizim eklentilerinin tetiklediğini dile getirdi.

Google, sorunun düzelmesi için Chrome'a özel bir yama yayınlarken, yama kernel panic dosyasında sorun çıkaran Chrome'un bu özelliklerinin kapatıldığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle