GeriTeknoloji Apple'ın kabloları karanlıkta parlayacak!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'ın kabloları karanlıkta parlayacak!

Apple'ın kabloları karanlıkta parlayacak!

Apple, karanlık odalarda şarj kablosunun bulunmasının zorluğundan yola çıkarak karanlıkta parlayan ve kullanıcıyla bazı bilgiler veren kablo patenti aldı.

Telefonunuzu şarj etmek için kablonuzu karanlık bir ortamda bulmak biraz sinir bozucu olabiliyor. Apple ise bu duruma bir çözüm getirmek adına karanlıkta parlayan bir kablo patenti aldı.

Apple'ın kabloları karanlık ortamlarda parlayıp telefonunuzu nereye şarja taktığınızı görebilmenize yardımcı olmasının yanında kullanıcılara bazı bilgiler de veriyor. Kablolar, cihazın durumuna ilişkin bilgileri LED ışıklar yardımıyla kullanıcılara gösterebiliyor. Bu kabloya entegre edilen bir ya da daha fazla sayıda LED lamba ile sağlanıyor .

Kablo, farklı ışıklar ve değişik formatlarda yanıp sönerek cihazın ne kadar şarj edildiği, iPhone'un uyku modunda olup olmadığı gibi bilgileri kullanıcılara gösterebilecek. LED sistem USB-C, Lightning, Thunderbolt ve diğer tüm Apple cihaz bağlantısı sağlayan kablolara uygulanabiliyor.

Xiaomi Mi 6 ne kadar dayanıklıXiaomi'nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemisi Mi 6 sağlamlık testine sokuldu. Peki Xiaomi Mi 6 testlerde ne kadar başarılı olabildi? İşte cevabı...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle