GeriTeknoloji Apple'dan yeni yıl sürprizi: Islate
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'dan yeni yıl sürprizi: Islate

Apple'dan yeni yıl sürprizi: Islate
refid:13338340 ilişkili resim dosyası

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Apple, iSlate isimli yeni bilgisayarıyla çok ses getirecek.

İngiliz Guardian gazetesinin teknoloji sayfasındaki habere göre, Apple 2010 yılında "iSlate" adlı, klavyesi olmayan, televizyon izlemeye, internette dolaşmaya, online gazete, dergi ve kitap okumaya yarayan, "tablet bilgisayar" çıkarmaya hazırlanıyor.

Apple firmasının ürünü "iPhone"dan boyutu biraz daha büyük olacak ürünün tanıtımının 26 Ocak 2010'da San Francisco'da yapılması bekleniyor.
Guardian, Apple firmasının her yıl Ocak ayını yeni ürünlerini tanıtmak ve piyasaya sunmak için kullandığına dikkati çekerek, Ocak 2008'de firmanın MacBook Air bilgisayarını, Ocak 2007'de ise iPhone'un ilk versiyonunu tanıttığını anımsattı.

Gazete, yeni "iSlate"in nasıl gözükeceğine dair dedikodulara da yer verdiği sayfalarında, ürünün iki versiyonu olacağını, birinin 10 inç (25 cm) ekranı, küçük versiyonunun ise 7 inç (17 cm) ekranı bulunacağını kaydetti. Apple'ın bu yeni ürünle birlikte böylece, kağıt baskı yerine "elektronik kitap" cihazlarına gösterilen yoğun ilgiden de faydalanacağı yorumuna yer verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle