GeriTeknoloji Apple'a inat daha fazla Flash
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'a inat daha fazla Flash

Apple'a inat daha fazla Flash
refid:17057001 ilişkili resim dosyası

Steve Jobs "Flash'a ihtiyaç yok" demeye devam etse de, gerçekler pek öyle demiyor...

Apple'ın, Flash'ı cihazlarına sokmamasından sonra oynatıcının geleceğinin ne olacağı konuşuluyordu. Adobe'un Mobil Dünya Kongresi'nde yaptığı açıklamaya göre; Flash 2011'e daha da hızlı giriyor.

Adobe'un tahminlerine göre Flash yüklü akıllı telefonların oranı yüzde 600 oranında artacak. Bu sene içerisinde 132 milyon akıllı telefonda ve 50 değişik tablet modelinde Flash Oynatıcı ya yüklü olacak ya da indirilmeye açık olacak. 2011'de Flash'ı destekleyecek isimler arasında Android, BlackBerry Tablet işletim sistemi ve Hewlett Packard da bulunuyor.

Adobe'dan Anup Murarka, Flash'ın daha buralarda olacağını şu sözleriyle anlatıyor; "Flash hiçbir yere gitmiyor. Kullanım miktarları büyümeye devam ediyor. Apple'a göre kullanıcıların Flash'a ihtiyacı yok ve onsuz da yapabilirler ama bize sürekli kullanıcıların Flash'la internetten daha çok keyif aldıkları yorumları geliyor."

Adobe ayrıca geliştirici aracı Adobe Air'ı ve şimdiden National Geographic gibi büyük dergilerin kullanmaya başladığı Digital Publishing Suite'i de tanıttı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle