GeriTeknoloji Apple'a ağır suçlama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'a ağır suçlama

Apple'a ağır suçlama
refid:21160844 ilişkili resim dosyası

Teknoloji devi Apple'ın yaratıcılarında Steve Wozniak, iPhone ve iPad'ler aracılığıyla bütün kişisel bilgilerinin internette depolanması fikrini desteklemediğini söyledi.

iCloud benzeri servisleri kullananlar, üye oldukları andan itibaren sahiplik haklarını başka birisine devretmeyi kabul ediyor. Steve Wzniak bu duruma dikkat çekmek için önemli açıklamalarda bulundu.

Kullanıcıların iCloud gibi bir servis sayesinde sahip olduğu her şeyi tek bir yere upload etmesini “tüyler ürpertici” olarak nitelendiren Wozniak, bu konu hakkında çok fazla endişeli olduğunu söyledi. Apple'ın yaratıcısı, “Dehşet verici olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki 5 yılda çok korkunç problemler çıkartacak gibi görünüyor” dedi.

Techradar.com'da, Apple'ın yaratıcısı iCloud gibi uygulamaları kullanmayı tercih etmiyorsa, servisin ne kadar güvenli olabileceğini sorguluyor.

Bilgilerini iCloud'tan çalmışlardı

Geçtiğimiz günlerde Gizmodo.com'un 415 bin takipçisi bulunan Twitter hesabını çaldırdığı için suçlanan eski muhabir Mat Honan, hackerların mail ve twitter bilgilerine bir Apple teknisyeni sayesinde iCloud'tan eriştiğini öne sürmüştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle